Szkło stołowe w domu i w restauracji – jak połączyć elegancję i funkcjonalność

Szkło stołowe jest powszechne w użyciu w domach, jak i restauracjach. Jego elegancki wygląd i funkcjonalność sprawiają, że doskonale nadaje się do różnych celów. Niezależnie od tego, czy chodzi o codzienny posiłek w domu, czy romantyczną kolację na mieście, szkło stołowe zawsze dodaje pewnego uroku i klasy. Warto zatem zadbać, aby jego kształt wydobywał z napojów i trunków to, co najlepsze. Szkło stołowe to również doskonały wybór dla osób dbających o środowisko. Można go wielokrotnie używać, co eliminuje konieczność korzystania z jednorazowych plastikowych naczyń.

Kształty szklanek i kieliszków a charakter imprezy

Klasyczne proste szklanki to już przeszłość. Dziś większość osób wybiera pękate, beczułkowate szklaneczki, szklanki długie, szklanki wysokie lub szklanki niskie do whisky, stosując je nie tylko do napojów, ale i do deserów, a nierzadko do wina. Bardzo ciekawe kształty szklanek i pucharków oferuje marka LAV. Szklanki LAV są produktami nadającymi się na każdą okazję. Są stworzone do restauracji, do hoteli, do cateringu, na bankiety oraz do domu. Cena tego szkła jest bardzo atrakcyjna przy zachowaniu ogromnej staranności w jakości wykonania. Komplet szklanek do kawy czy do herbaty, kieliszki w zestawach to naprawdę nieduży wydatek. Każdy produkt jest polerowany, ma wzmocnioną krawędź i jest idealnie przeźroczysty. Szklanki LAV są zdecydowanie idealnym wyborem dla herbaciarni i kawiarni, gdzie kawa i herbata grają pierwsze skrzypce, jednak z powodzeniem pomieszczą też atrakcyjny deser.

Szkło stołowe na sztuki i w zestawach.

Wiele sklepów oferuje zakup szklanek do herbaty i kawy w zestawach. Coraz więcej sprzedawców proponuje nabycie takich szkieł na sztuki. Z pewnością jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą domówić stłuczone elementy lub chcą mieć ekskluzywny zestaw kieliszków, lub szklanek dla dwojga. Zakup na sztuki daje też możliwość nabycia wyjątkowego produktu kolekcjonerskiego.

Kieliszki o ciekawych kształtach prezentowane czy to w zestawach, czy jako pojedyncze sztuki mogą pomóc w podkreśleniu walorów serwowanego trunku. Na przykład, kieliszek bez nóżki, w którym podamy wino, starczy na dłużej, z pewnością pięknie uwolni bukiet wina i oczaruje towarzystwo. Szklanka wysoka z ciekawym żłobieniem na nóżce doda fantazji i szyku. Każdy long drink z pewnością nabierze nowego charakteru i stanie się bardziej efektowny. Efektowna niska szklanka do whisky z pewnością pozwoli docenić piękny kolor i aromat tego szlachetnego napoju. Z pewności szkło to produkty dające sporo możliwości dla kreatywnych dekoratorów stołu.

Czy kolory spożywanych napojów wpływają na nastrój?

Jedną z głównych zalet szkła stołowego jest jego trwałość i wysoka przeźroczystość. Ciekawe kolory napojów czy warstw drinków mogą w pięknym szkle stanowić małe dzieło sztuki. Zdecydowanie ciekawy kształt szklanki wysokiej może stać się ozdobą zaserwowanego long drinka lub koktajlu. Psychika osoby spożywającej atrakcyjny wizualnie napój w ciepłych kolorach wpływa relaksująco i wyciszająco. Nie od dziś wiadomo, że terapie kolorem mają rzeszę zwolenników i praktyków. Ciekawe żłobienia szkła mogą wzmocnić efekt wizualny napoju, ponieważ załamujące się światło przechodzące przez kolorowy napitek tworzy ciekawe wrażenie. Long drink w szklance wysokiej wypełnionej błękitno-białym drinkiem to moc spokoju, wspomnienie wakacji i relaks.

Trwałość i ekologiczny wymiar szklanej zastawy stołowej

Dobrze wykonane szklane naczynia są odporne na zadrapania i pęknięcia. Nierzadko szklanki do herbaty i kawy, pokale do wody i kieliszki mają wzmocnione krawędzie, co ma wpływ na zwiększoną odporność na wyszczerbienia.
Można je myć wielokrotnie w zmywarkach i podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. Dla restauracji jest to idealne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć generowanie odpadów i przyczynia się do ekologicznego podejścia do prowadzenia biznesu. A osobom świadomym pozwala na zrównoważone i mądre korzystanie z dóbr naszej planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =